Ayvalık Konaklama

Tarihi ve doğal güzellikleri ile mutlaka görmeniz gereken tatil beldelerinden biri olan Ayvalık’ta, her bütçeye uygun yerli ve yabancı turistler için farklı konaklama seçenekleri sunuluyor. Tarihi dokuları ve mimari özellikler ile Ayvalık otelleri sizi geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Konaklama tipleri

Ayvalık’ta konaklamak için apartlardan, butik otellere, havuzlu otellerden, pansiyonlara kadar birçok seçeneğiniz bulunmakta. Yani Ayvalık tatil beldesinden her bütçeye uygun bir tatil planlamak mümkün. Otel fiyatları değişkenlikler göstermekte. Kimi oteller her şey dahil imkanı sunarken, kimi oteller de pansiyon şeklinde olabiliyor. Kalacağınız oteli tercih etmeden önce sundukları hizmetleri iyice araştırmalısınız. Eğer seçtiğiniz otelin rezervasyon seçeneği var ise erken rezervasyon sayesinde tasarruf edebilirsiniz.

Ayvalık otelleri

Ayvalık’ın dar taş sokaklarında yer alan otellerin çoğu butik otel olma özelliği taşıyor. Bu otellerin çoğunu Ayvalık sakinleri oluşturuyor. Merkeze yakın olarak konakladığınızda hem denize yakın olmanın dışında, hem de Sarımsaklı plajı, Cunda adası gibi görülmeye değer güzelliklere de yakın olma şansını elde edeceksiniz.

Cunda adası otelleri

Cunda adasında bulunan otellerin çoğu eski ve taş Rum evlerinin restore edilmesi ile ziyaretçilerin hizmetine sunuluyor. Otel sahipleri ada halkından olduğu için samimi bir ilgi ile ağırlanıyorsunuz. Burada büyük oteller yerine konaklama yerleri küçük oteller, butik oteller ve pansiyonlar şeklinde. Otellerde müşterilere hizmet bizzat olarak otel sahipleri tarafından veriliyor.